Zkušenosti učitelů

Modul EKOSTOPA je zaměřený na témata přírodní zdroje a hospodaření s nimi, udržitelný rozvoj a spotřební chování. Znalosti provazuje s praktickými poznatky studentů – jejich životním stylem a životem školy. Modul vychází z konceptu ekologické stopy – objemu zdrojů, které jednotlivec nebo instituce, v našem případě škola, ke svému životu, resp. provozu spotřebovává. Na praktický výpočet ekologické stopy školy v kalkulátoru navazují studentské projekty – studenti navrhují opatření, která mohou přinést reálné zlepšení ekologické bilance provozu školy. Přitom se učí dovednosti projektového plánování. Třídy následně získávají zpětnou vazbu na svůj projekt od ředitele školy a podle možností jej také realizují.
Pro výuku modulu EKOSTOPA jsou k dispozici výukové materiály pro učitele, pracovní listy pro studenty, internetový kalkulátor ekologické stopy školy a další podpory.
Zde si můžete přečíst zkušenosti učitelů s použitím modulu ve výuce. Některé soubory jsou doplněny také o zpětnou vazbu na modul od ředitele školy a/nebo studentů.

V rámci pilování modulu EKOSTOPA provedli čtyři učitelé tzv. pilotní výuku. Na základě jejich doporučení byl modul upraven do konečné podoby. První čtyři učitelé, jejichž komentáře si můžete přečíst, tedy používali odlišnou, pracovní verzi modulu.

Timur

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. s.

Senovážná 2, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 602 435 421

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web: www.timur.cz